apartament kraków

Jaki nocleg wybrać jadąc do Krakowa?

Noclegi w Krakowie

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, które przyciąga rzesze turystów z całego świata. Na przestrzeni lat w Krakowie bardzo rozwinęła się baza turystyczna i oferta noclegowa jest bardzo bogata. Noclegi w Krakowie można podzielić na kilka rodzajów w zależności od standardu, specyfiki oraz ceny. Obiektów noclegowych w Krakowie jest ponad 1100 ( dane z booking.com) i zaliczyć do nich możemy apartamenty, hostele, pensjonaty oraz hotele.

Hostele

Nocleg w hostelu jest najtańsza opcją zakwaterowania w Krakowie. Charakterystyczną cechą hostelu są najczęściej pokoje wieloosobowe, łazienki wspólne, niższy standard zakwaterowania ale przyjemna atmosfera i atrakcyjna cena. Pobyt w hostelu jest dobrym rozwiązaniem dla dużej grupy młodych ludzi, którzy większość czasu spędzają poza miejscem zakwaterowania. W Krakowie jest ponad 100 hosteli.

Kwatery prywatne i pensjonaty

Prywatne, rodzinne pensjonaty oraz kwatery prywatne są ciekawą alternatywą dla hosteli i hoteli. Tego typu obiekty noclegowe charakteryzują się niekiedy wysokim lub podwyższonym standardem, atrakcyjną ceną, dodatkowymi usługami np. śniadaniami lub darmowym parkingiem. Najczęściej położone z dala od centrum miasta ale w malowniczych i krajobrazowych częściach miasta. Ceny w takich obiektach zaczynają się już od 70 zł od osoby. Dobrym przykładem jest np. Sofia B&B na krakowskich Bielanach lub Willa Julia w Przegorzałach.

Sofia Bed&Breakfast www.sofiakrakow.com

sofia26m

Apartamenty

Apartamenty wynajmowane na krótki termin to świetne połączenie wysokiego standardu oraz atrakcyjnej ceny. Apartamenty w Krakowie charakteryzuje coraz częściej wysoki standard wykończenia oraz wyposażenia co skutkuje bardzo komfortowym noclegiem i wypoczynkiem, oraz świetna lokalizacja najczęściej w ścisłym centrum miasta np. dzielnicy Stare Miasto. Stosunek jakości do ceny jest świetny. Nocleg w apartamentach może zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty oraz do rezerwacji.

loulouapart11

Hotele

W Krakowie na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele hoteli o różnym standardzie. W
mieście jest ponad 120 hoteli. Nocleg w hotelach jest bardzo komfortowy dodatkowo tego typu obiekty oferują szereg usług dodatkowych: wyżywienie, bary, restaurację, spa, basen, serwis hotelowy, obsługę 24h dlatego też nocleg w hotelach należy do najdroższych i jest adresowany do najbardziej wymagających osób. Pełną ofertę takich noclegów w Krakowie można znaleźć np. na portalu booking.com lub HRS.