Kraków na rowerze. Propozycja tras rowerowych.

Zwiedzanie Krakowa rowerem

Wynajmując dwuosobowy apartament Lou Lou Apart, mogą Państwo korzystać z rowerów przez cały okres wynajmowania bezpłatnie. Zwiedzając Kraków na rowerze możemy zobaczyć go z zupełnie innej perspektywy, w bardzo przyjemny sposób. Przygotowaliśmy kilka propozycji tras rowerowych.

1. Trasa Stare Miasto-Podgórze

Wyruszamy z apartamentu kierując się ulicą Krowoderską aż do Plant, z których kierujemy się na wschód pod Bramę Floriańską. Ulicą Floriańską jedziemy do Rynku Głównego, a następnie Drogą Królewską kierujemy się w stronę Wawelu mijając po drodze Kościół św. Piotra i Pawła oraz ulicę Kanoniczną. Następnie ulicą Stradomską i Dietla wjeżdżamy na Kazimierz, przejeżdżając przez Plac Nowy oraz plac Wolnica mijając Kościół Bożego Ciała. Ulicą Mostową kierujemy się w stronę Kładki Ojca Bernatka, a następnie przejeżdżając przez Wisłę kończymy na Rynku Podgórskim.

Kliknij na przebieg trasy aby wyświetlić mapę

4,2km
Długość
         Szlak→Rynek Główny→Trakt Królewski→Wawel→Kazimierz→Kładka→Podgórze

2. Trasa Stare Miasto-Kopiec Kościuszki

Trasę rozpoczynamy oczywiście z ulicy Szlak, kierujemy się ulicą Krowoderską w stronę Plant. Plantami od zachodniej strony jedziemy w kierunku ulicy Piłsudskiego mijając po drodze Pałac Sztuki, Bunkier Sztuki, Kościół św. Anny oraz Collegium Novum, przy którym skręcamy w ulicę Piłsudskiego, a następnie kierujemy się w stronę Błoń. Podążając wzdłuż Błoń dojeżdżamy do ulicy Królowej Jadwigi i skręcamy w lewo jadąc nią do samego końca. Przed nami pojawia się Klasztor Norbertanek. Skręcamy w prawo w ulicę św. Bronisławy mijając kościół Najświętszego Salwatora oraz Kaplicę św. Magdaleny. Aleją Waszyngtona dojeżdżamy do Kopca Kościuszki.

Kliknij na przebieg trasy aby wyświetlić mapę

6km
Długość
       Szlak→Planty zachodnie→Piłsudskiego→Błonia→Kopiec Kościuszki

3. Trasa Stare Miasto -Tyniec

Tym razem poruszamy się wschodnimi Plantami, przejeżdżając koło Bramy Floriańskiej wzdłuż murów obronnych dojeżdżamy do Teatru Słowackiego oraz Kościoła św. Krzyża. Jadąc plantami kierujemy się w stronę Wawelu. Spod Wzgórza Wawelskiego jedziemy wałami wiślanymi na Most Grunwaldzki przejeżdżając nim przez Wisłę.
Po drugiej stronie Wisły możemy podziwiać niedawno wybudowane Centrum Kongresowe ICE Kraków. Trasa prowadzi wzdłuż wałów wiślanych. Przejeżdżając obok Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, zaprojektowanego przez Aratę Isozakiego, podążamy wzdłuż Wisły w kierunku zachodnim. Mijamy widoczny po prawej klasztor sióstr Norbertanek na Salwatorze oraz kopiec Kościuszki. Przejeżdżamy obok Parku Skały Twardowskiego i Zakrzówka.
Dalej poruszamy się malowniczą trasą rowerową, z której możemy podziwiać widok na Zamek w Przegorzałach, Las Wolski, Klasztor Kamedułów na Bielanach, dojeżdżając do toru kajakowego. Następnie wzdłuż Wisły kończymy naszą jazdę pod Opactwem w Tyńcu.

Kliknij na przebieg trasy aby wyświetlić mapę

16km
Długość
     Szlak→ Planty wschodnie→Wawel→Dębniki→Pychowice→Tyniec   

4. Trasa Stare Miasto – Kopiec Krakusa

Wyruszamy ze Szlaku jedziemy ulicą Długą w stronę Plant. Wjeżdżamy w ulicę Sławkowską i dojeżdżamy do Rynku Głównego. W pobliżu Kościoła Mariackiego wjeżdżamy w ulicę Sienną. Mijamy Mały Rynek i dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Starowiślną, którą wybieramy i kierujemy się nią w stronę Wisły. Po drodze można zatrzymać się na sławne lody przy Starowiślnej 83. Dalej przejeżdżając przez most Powstańców Śląskich dojeżdżamy do Placu Bohaterów Getta. Stąd ulicą Kącik oraz Lipową udajemy się do Fabryki Oskara Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wracamy na Plac Bohaterów Getta i jedziemy na Rynek Podgórski. Za Kościołem św. Józefa, ulicą Parkową oraz Dembowskiego, dojeżdżamy do kładki pieszo-rowerowej, która poprowadzi nas na drugą stronę ulicy Powstańców Śląskich, gdzie znajduje się Kopiec Krakusa.