„Krakowskim targiem” czyli place targowe w Krakowie

Place targowe w Krakowie. Czyli gdzie w centrum kupić świeże jedzenie.

Gdzie w Krakowie można kupić świeże jedzenie? Najlepszym miejscem na takie zakupy są z pewnością place targowe, których jest w Krakowie dużo. W bezpośrednim sąsiedztwie naszych apartamentów znajdują się trzy. Zwolenników zdrowej, ekologicznej żywności zapraszamy na place:

  1. Nowy Kleparz

place-targowe

 

Położony najbliżej Lou Lou Apart Nowy Kleparz to plac targowy, który istniał już w 1320 r. Jego znaczenie wzrosło w XIX w. Obecnie można robić na nim codzienne zakupy żywnościowe oraz tekstylne. Na kleparzu jest duża ilość kwiaciarni, to tu zaopatrujemy nasz apartament na Szlaku w kwiaty.

 

  1. Stary Kleparz

place-targowe-3

 

Rynek Kleparski czyli dawny rynek miasta Kleparz, który w zamierzchłych czasach był samodzielnym ośrodkiem miejskim, obecnie pełni funkcję targową. Plac był kiedyś częścią rynku, podobnego wielkością do Rynku Głównego i zajmował tereny obecnego Placu Matejki oraz właśnie Starego Kleparza. Na placu można kupić świeże ekologiczne jedzenie, kwiaty oraz inne artykuły.

www.starykleparz.com

 

  1. Plac na Stawach

Plac na Stawach położony jest wzdłuż ulicy Senatorskiej w dzielnicy Zwierzyniec. Jego nazwa wzięła się od istniejący tu wcześniej stawów rybnych należących do zwierzynieckich Norbertanek. W XIX w. stawy zostały zasypane a w ich miejscu powstał plac targowy. Plac usytuowany jest 400 m od Lou Lou Apart Wawel.