Restauracje w Krakowie

Polecane restauracje z naszej ściany tablicowej

W Krakowie jest niezliczona liczba restauracji, które serwują dania z kuchni z całego świata. Bez względu na to, czy chcą Państwo skosztować dań kuchni polskiej, włoskiej, francuskiej, czy japońskiej, znajdą Państwo coś dla siebie. Wybraliśmy kilka, które znamy i polecamy. Z pewnością mogłoby się pojawić na tej liście więcej świetnych restauracji, ale… nie wystarczyłoby już ściany. Zapraszamy do zgłaszania uwag oraz propozycji kolejnych restauracji, o których moglibyśmy wspomnieć.

1. Pod Baranem

Restauracja „Pod Baranem” to jedna z lepszych restauracji serwująca dania głównie kuchni polskiej oraz europejskiej. Restauracja o klasycznym wystroju i tradycyjnym krakowskim klimacie znajduje się pod Wawelem przy ulicy Gertrudy 21. Polecamy zwłaszcza klientom, którzy szukają w Krakowie restauracji z tradycyjną polską kuchnią.

http://podbaranem.com/

2. Zakładka

Zakładka znajduję się za Kładką Bernatka na Podgórzu przy ulicy Józefińskiej 2. Restauracja specjalizuje się w kuchni francuskiej oraz europejskiej. Wewnątrz panuje niesamowita atmosfera. Wystrój o klasycznym charakterze i romantycznym nastroju zachęca do jak najdłuższego spędzania czasu w środku.

http://zakladkabistro.pl/

3. Pimiento

Pimiento to restauracja, której specjalnością jest kuchnia argentyńska. Restauracja położona na Kazimierzu przy ulicy Józefa 26. Na mapie Krakowa pojawiła się w 2007 roku. Obecnie dostępna dla gości jest również restauracja na Starym Mieście przy ulicy Stolarskiej 13 oraz pod adresem Rynek Główny 30.

www.pimiento.pl

4. Szara

Restauracja Szara znajduje się w samym sercu Krakowa przy Rynku Głównym 6. Serwowane są w niej dania kuchni polskiej, środkowoeuropejskiej oraz europejskiej. Panuje w niej miła, romantyczna atmosfera. Oprócz lokalu na Rynku, Szara posiada drugi lokal na Kazimierzu przy ulicy Szerokiej 39 pod nazwą Szara Kazimierz.

http://szara.pl/

5. Trzy papryczki

Trzy papryczki to restauracja typowo włoska, utrzymana w śródziemnomorskim klimacie. W sezonie letnim w oficynie restauracji można usiąść w romantycznym ogródku. Restauracja specjalizuje się w pizzy z pieca opalanego drewnem i znajduje się przy ul. Poselskiej 17.

Strona główna

6. Cawa

Na starym Podgórzu, w kamienicy u zbiegu ulic Józefińskiej i Nadwiślańskiej, pod adresem Nadwiślańska 1, znajduje się mała i urokliwa restauracja z ciekawym wystrojem i pysznym jedzeniem kuchni międzynarodowej. Polecamy szczególnie w sezonie letnim, kiedy to można przesiadywać w niewielkim ogródku przed restauracją i podziwiać widok na Kładkę Bernatka popijając wino frizzante.

http://www.cawacafe.pl/

7. Nova Resto Bar

Nova przy Placu Nowym, a dokładnie przy ulicy Estery 18, to duża restauracja, która jest idealna również do wyjścia z większą liczbą znajomych. Serwuje dania kuchni międzynarodowej. Restauracja jest znakomitym miejscem na spotkania przy drinku. Niedawno wyremontowana, z nowym wystrojem, jest zdecydowanie jedną z ciekawszych propozycji na Kazimierzu.

http://www.novarestobar.pl/

8. Plac Nowy 1

Restauracja Plac Nowy 1 to nowoczesne miejsce na Kazimierzu. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wystrój lokalu. Industrialna architektura zachęca do spędzania w lokalu wolnego czasu. Restauracja serwuje wyśmienite dania kuchni europejskiej oraz piwa z małych lokalnych browarów.

www.placnowy1.pl

9. Charlotte

Bistro Charlotte położone jest na Placu Szczepańskim pod numerem 2. Swoje menu opiera na chlebie wypiekanym na miejscu. Polecamy zwłaszcza na śniadania, które składają się ze świeżego chleba, masła, konfitur lub czekolady. Bistro proponuje również starannie wyselekcjonowane wina francuskie. Na uwagę zasługuje również wystrój lokalu – bardzo klimatyczny.

http://bistrocharlotte.pl/

10. Trattoria Cichy Kącik

Położona z dala od turystycznych zatłoczonych miejsc, przy krakowskich Błoniach, na Cichym Kąciku. Wizytę w restauracji można połączyć ze spacerem wzdłuż Alei 3 Maja. W lokalu można zjeść dania kuchni włoskiej.

http://trattoriacichykacik.pl

11. Mamma Mia

Wpływy włoskiej kultury można oglądać nie tylko na renesansowym dziedzińcu na Wawelu, ale również zgłębiając kulinarne zakątki w Krakowie. Mamma Mia to jedna z tych restauracji w Krakowie, która serwuje bardzo dobre jedzenie włoskie, zwłaszcza tradycyjną pizzę z pieca opalanego drewnem. Lokal mieści się przy ulicy Karmelickiej 14.

http://mammamia.net.pl/

12. Zen Sushi

Restauracja położona przy ulicy Świętego Tomasza 29. Oprócz sushi oferuje szereg dań z kuchni japońskiej, azjatyckiej, amarykańskiej i europejskiej. Na uwagę zasługuje wystrój, zwłaszcza bar usytuowany w centrum lokalu wokół którego pływają drewniane łódeczki z jasnymi kwiatami.

Home

13. Restauracja Miód Malina

Restauracja położona przy ulicy Grodzkiej 40, serwuje dania kuchni polskiej oraz europejskiej. Wystrój tradycyjny, klasyczny, o romantycznym charakterze.

http://miodmalina.pl

14. Zazie Bistro

O poziomie kuchni w Zazie Bistro może świadczyć fakt, że praktycznie bez rezerwacji nie ma możliwości odwiedzenia tej restauracji, która serwuje kuchnie francuską. Ascetyczne wnętrze powoduje, że gość w tej restauracji skupia się na tym co najlepsze… czyli jedzeniu. Lokal mieści się przy ulicy Józefa 34.

http://www.zaziebistro.pl/

15. Chata

Polecana przez naszych gości restauracja przy ulicy Krowoderskiej 21. Restauracja znajduje się 5 min spacerem od dwuosobowego apartamentu Lou Lou Apart na Szlaku. Restauracja serwuje dania kuchni staropolskiej.

http://www.polskakuchnia.com.pl/

16. Rzeźnia – Ribs on Fire

Przy ulicy Bożego Ciała 14 położona jest Rzeźnia, w której można próbować „największych i najlepszych grillowanych żeberek wieprzowych”. Restauracja ma miły dla oka nowoczesny wystrój. Od niedawna polecamy również drugi lokal przy Placu Dominikańskim.

www.restauracjarzeznia.pl

17. Industrial Resto & Bar

Industrial to nowo powstała restauracja na Zabłociu w dzielnicy Podgórze tuż obok Fabryki Oskara Schindlera. Restaurację oprócz świetnej kuchni wyróżnia wystrój, który nawiązuje do przemysłowej tradycji Zabłocia i jego charakteru.

http://restoindustrial.pl/