Top 5 restauracji z widokiem na Kraków

Restauracje z romantycznym widokiem na panoramę Krakowa

Przygotowaliśmy listę miejsc, w których można nie tylko delektować się wspaniałym jedzeniem, ale podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

1. Restauracja Cafe Oranżeria

Restauracja znajduje się na ostatnim piętrze Hotelu Kossak przy placu Kossaka 1. Oprócz wyśmienitych dań kuchni europejskiej i nowoczesnego wystroju, restauracja dzięki swojemu położeniu oferuję wspaniały widok na wzgórze wawelskie. Polecamy zwłaszcza w sezonie letnim kiedy to otwarty jest taras widokowy.

Restauracja znajduje się 200 m od naszego apartamentu czteroosobowego przy ul. Morawskiego.
http://cafeoranzeria.pl/

2. Restauracja u Romana

Lokal położony na najwyższej kondygnacji w budynku Akademii Muzycznej, przy ulicy św. Tomasza 43. Restauracja samoobsługowa, z prostą, domową kuchnią otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9-17 oraz w soboty 9-15. Jest to miejsce z którego tarasu rozpościera się chyba najpiękniejszy widok na Kraków i warto zajrzeć tu chociaż na chwilę.

http://uromana.com.pl/

IMG_8382_2m

3. Restauracja Malecon

Restauracja Hotelu pod Wawelem, której część położona jest na jego dachu z którego rozpościera się widok na Wawel, zakole Wisły oraz kopiec Kościuszki. Lokal serwuje dania kuchni kubańskiej i europejskiej.

http://www.malecon.pl/

4. Restauracja u Ziyada zamek w Przegorzałach

Zamek w Przegorzałach został wybudowany przez Niemców podczas wojny, w latach czterdziestych XX w. Obecnie w zamku mieści swoją siedzibę Instytut Europeistyki UJ, oraz Restauracja u Ziyada, w której w sezonie letnim otwarty jest taras z pięknym widokiem na Wisłę oraz część zachodniego Krakowa. Do zamku można dojechać np. autobusem nr 409 z przystanku Jubilat zaraz pod budynkiem Lou Lou Apart Wawel.

http://www.uziyada.krakow.pl/

przegorzaly

 

5. Restauracja Hotel Poleski

W Hotelu Poleski przy zakolu Wisły, naprzeciwko Wawelu pod adresem Sandomierska 6, znajduje się restauracja ze wspaniałym widokiem na wzgórze wawelskie. W sezonie letnim można spędzać czas na dachu hotelu z tarasem widokowym.

http://www.hotelpoleski.pl/